Kategórie
Tip: priamo vyhľadajte: usb kľúč 16gb
»O MercateoVitajte! Prihlásiť sa
Moje Mercateo
Nákupný košík
 
 
 >  >  >  >  > USB kľúč

  USB kľúč kúpiť v Mercateo on-line (2 329 ponúk v 4 094 608 výrobkoch)Pre odborníka

Nasledujúce filtre pomôžu upresniť zoznam výrobkov pre hľadanie „USB kľúč“ podľa Vašich požiadaviek:
Filtrovať: Cena oddo  Slovo 
Prehľad

"USB kľúč"

Nadradené pojmy
Príslušenstvo
Zobrazenie
☐
☐
☐
☐
Obrázok
Kapacita x
Objednať
Sandisk Cruzer Ultra, 16 GB, USB 3.0 16GB USB 3.0 (3.1 Gen 1) Capacity Čierna USB kľúč (6 ponuky) 
This removable storage medium allows data to be written and erased as often as is required With USB 3.0 technology for capacity expansion Removable USB 3.0 storage medium (downward compatible with ...
SanDisk
SDCZ48-016G-U46
16 GB
od € 4,95*
za kus
 
 kus
Intenso
3521451
4 GB
od € 4,13*
za kus
 
 kus
Intenso
3503460
8 GB
od € 10,81*
za kus
 
 kus
Sandisk Cruzer Ultra, 32GB, USB 3.0 32GB USB 3.0 (3.1 Gen 1) Capacity Čierna USB kľúč (6 ponuky) 
This removable storage medium allows data to be written and erased as often as is required With USB 3.0 technology for capacity expansion Removable USB 3.0 storage medium (downward compatible with ...
SanDisk
SDCZ48-032G-U46
32 GB
od € 7,56*
za kus
 
 kus
Intenso Alu Line USB2.0 16GB 16GB USB 2.0 Capacity antracit USB kľúč (3 ponuky) 
Material: aluminum. Interface: High Speed USB 2.0. Max. reading transfer rate: 28,00 MB/s (187x). Max. writing transfer rate: 6,50 MB/s (43x).
Intenso
3521471
16 GB
od € 4,33*
za kus
 
 kus
Transcend
TS32GJF700
32 GB
od € 6,63*
za kus
 
 kus
Sandisk ULTRA FLAIR 32GB USB 3.0 (3.1 Gen 1) Capacity Čierna, Strieborná USB kľúč (7 ponuky) 
SPEED MEETS STYLE The SanDisk Ultra Flair™ USB 3.0 flash drive moves your files fast. Spend less time waiting to transfer files and enjoy high-speed USB 3.0 performance of up to 150MB/s1. Its durab...
SanDisk
SDCZ73-032G-G46
32 GB
od € 7,93*
za kus
 
 kus
Intenso 8GB Micro Line 8GB USB 2.0 Capacity Čierna USB kľúč (2 ponuky) 
Small USB Stick. Optimal for car radio, dig. photo frame.
Intenso
3500460
8 GB
od € 4,54*
za kus
 
 kus
Intenso USB Drive 16 GB Rainbow Line, Black 16GB USB 2.0 Capacity Čierna USB kľúč (2 ponuky) 
product group - USB Flash drive. quantity - 1. packaging - Blister packing.
Intenso
3502470
16 GB
od € 4,36*
za kus
 
 kus
Intenso 4GB Micro Line 4GB USB 2.0 Capacity Čierna USB kľúč (3 ponuky) 
Small USB Stick. Optimal for car radio, dig. photo frame.
Intenso
3500450
4 GB
od € 3,93*
za kus
 
 kus
Intenso Rainbow Line 8GB USB Drive 8GB memory card (2 ponuky) 
Top-quality at best price-performance ratio. Approved products you can rely on! USB Drive 2.0 1GB High Quality
Intenso
3502460
8 GB
od € 4,68*
za kus
 
 kus
Sandisk Ultra 128GB USB 3.0 (3.1 Gen 1) Capacity Čierna USB kľúč (6 ponuky) 
Transfer a Full-length Movie in Less Than 40 seconds** The SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive combines faster data speeds and generous capacity in a compact, stylish package. Spend less time waiting...
SanDisk
SDCZ48-128G-U46
128 GB
od € 27,41*
za kus
 
 kus
Intenso Alu Line USB2.0 8GB 8GB USB 2.0 Capacity antracit USB kľúč (2 ponuky) 
Material: aluminum. Interface: High Speed USB 2.0. Max. reading transfer rate: 28,00 MB/s (187x). Max. writing transfer rate: 6,50 MB/s (43x).
Intenso
3521461
8 GB
od € 3,93*
za kus
 
 kus
Intenso
3503480
32 GB
od € 13,53*
za kus
 
 kus
Transcend
TS16GJF700
16 GB
od € 4,94*
za kus
 
 kus
dopredu
Výrobkov na stránku: 10   15   20   50   100    Strana: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ..   156   dopredu
Ďalšie informácie na tému USB kľúč
^

USB kľúče – neobmedzená kapacita a možnosť ich mať stále pri sebe

USB kľúče patria v dnešnej dobe do štandardnej výbavy každého používateľa počítačov.  Na rozdiel od iných pamäťových technológií, ako sú diskety alebo optické pamäťové média, sú USB kľúče vysoko flexibilné.  

Technické vlastnosti USB kľúčov

  • Kapacita pamäte USB kľúčov sa neustále zvyšuje v dôsledku neustáleho vývoja základnej Flash technológie. V súčasnej dobe (od októbra 2010) sú tieto pamäťové zariadenia k dispozícii s kapacitou maximálne 256 Gigabajtov.
  • Z dôvodu použitia Flash technológie je v prípade moderných USB zariadení možné dosiahnuť veľmi vysokú rýchlosť prenosu dát: Maximálna hodnota prenosu dát pri čítaní až 300 Megabajtov za sekundu prekročí viacnásobne hodnotu tradičných pevných diskov
  • USB kľúče nevyžadujú žiadnu špeciálnu diskovú jednotku, ako napr. optické pamäťové médiá či dokonca toho času už zastarané diskety. Týmto sú odstránené vysoké náklady obstarávania hnacích mechanizmov.
  • Nakoľko počítače sú dodávané fakticky už roky s USB rozhraním, môžu byť USB kľúče použité takmer na všetkých počítačoch.
  • Vzhľadom k možnosti moderného osobného počítača, schopnosť zaviesť systém z USB pamäťových médií, sú určené USB kľúče nielen k ukladaniu dát, ale môžu sa použiť aj ako zavádzacie médium namiesto tradičných pevných diskov. Je to výhodné najmä v prostredí, kde je kladený zvláštny dôraz na bezpečnosť a konvenčné pevné disky sú použité iba na ukladanie dát.
  • Napriek svojej veľkej pamäťovej kapacite spotrebujú USB kľúče veľmi malé množstvo energie, a preto vykazujú len malú tepelnú stratu.  Preto tiež nie je nutné mať vlastné chladenie, ako napríklad v prípade pevných diskov s vysokou rýchlosťou.
  • Aby mohli byť použité pamäťové média  aj v takom prostredí, ktoré vyžaduje zvýšené bezpečnostné požiadavky, sú k dispozícii USB kľúče čiastočne s ochranou hesla a mechanizmami pre kódovanie údajov. Pre užívateľov s výraznou potrebou bezpečnosti sú v ponuke aj špeciálne USB kľúče so snímačom odtlačkov prsta. Tento biometrický senzor zabraňuje čítaniu dát neoprávneným osobám, pretože prístup k uloženým údajom na USB kľúči je možný výlučne prostredníctvom autentifikácie odtlačku prsta oprávnenej osoby.
  • Nové USB kľúče s vysokou kapacitou podľa USB 2.0 alebo USB 3.0 štandardu je možné prevádzkovať aj v prípade starších počítačových systémov so špecifikáciou napojenia USB 1.x, nakoľko konektory sú spätne kompatibilné.

Špeciálne funkcie USB kľúčov

Okrem obyčajných USB pamäťových kľúčov sú v ponuke aj tzv. surf kľúče. Tieto majú podobné rozmery ako bežné USB kľúče, ale zahŕňajú aj ďalšiu funkciu prostredníctvom modulu HSPA (High Speed Packet Access), ktorý umožňuje mobilný širokopásmový prístup na pripojenie k internetu. K tomu je potrebná iba štandardná SIM karta, aká sa používa aj v mobilných telefónoch. Surf kľúč obsahuje otvor, kam sa zasunie SIM karta a v ďalšom postupe ho už je možné použiť na počítači ako zariadenie pre pripojenie k internetu alebo ako pamäťové médium.

Rady a typy na použitie USB kľúčov

Pri kúpe nového USB kľúča dbajte na jeho materiál. Lacné USB kľúče sú často vyrobené z mechanicky nestabilného plastu, ktorý nie je dostatočný pre nepretržitú prevádzku. Plast sa dá ľahko zlomiť a z tohto dôvodu je hlavne pre intenzívne používanie nevhodný. Pre užívateľov, ktorí intenzívne využívajú služby USB kľúčov, je vhodné zadovážiť si tieto zariadenia s robustným kovovým krytom, ktorý znesie vysoké mechanické namáhanie a tým zabezpečí aj väčšiu bezpečnosť údajov. 

Vyberte si vysokú rýchlosť písania a čítania

Ak chcete použiť Váš USB kľúč nie len na ukladanie dát, ale aj ako štartovacie médium pre počítač, odporúčame Vám používať USB kľúč s možným najvyšším výkonom písania a čítania. Nakoľko pri moderných prevádzkových systémoch sú písané aj dáta vo väčšej miere na pamäťové médium (napríklad dočasné súbory alebo stránkovacie súbory), USB kľúče s nízkou rýchlosťou môžu spomaliť celý počítačový systém.

Pri zvýšených bezpečnostných požiadavkách

Ak by Váš USB kľúč mal obsahovať šifrovací mechanizmus z dôvodu zvýšených bezpečnostných požiadaviek, neodporúčajú sa pamäťové karty, ktoré môžu byť zašifrované len pomocou konkrétneho softvéru. Naopak, pri kúpe by ste mali uprednostniť voľbu takých USB kľúčov, ktoré podporujú otvorené štandardy šifrovania. Tieto kľúče môžu byť bezproblémovo použité aj v inom prostredí, napr. v prípade softvérových aktualizácií alebo pri migrácii softvérov, a nie sú viazané na konkrétnu verziu operačného systému alebo platformy. 

Odporúčaný štandard USB 3.0

Ak chcete získať vysoko kapacitné USB kľúče, sú také pamäťové médiá, ktoré už podporujú USB 3.0 štandard, ktoré sú vhodné aj pre staršie typy kľúčov. Keďže konektor typu štandard A pre pripojenie je spätne kompatibilný s počítačom, môžete nové kľúče pripojiť aj k starším počítačom. Tieto pracujú výrazne rýchlejšie na nových počítačoch, ktoré už podporujú aktuálne špecifikácie, ako tie USB kľúče, ktoré sú ešte stále nastavené na štandard 2.0. V tejto súvislosti s USB kľúčmi podľa špecifikácie 3.0 je daná výrazne vyššia bezpečnosť investície ako v prípade starších modelov.

Odpudzovanie vody a nečistôt

Ak budete používať Váš USB kľúč aj za nepriaznivých podmienok (napríklad v dielni), odporúčame zaobstarať také modely, ktoré sú odolné vode a škvrnám. Tieto majú pevnú konštrukciu a v porovnaní s bežnými USB kľúčmi majú aj výrazne predlženú záruku až na desať rokov.

Ak máte nejaké informácie, zlepšovacie návrhy alebo návrhy opráv k radám USB kľúč, informujte nás prosím prostredníctvom formulára.

Vyhľadávanie podobného: FACT®Finder od Omikronu
* Ceny s hviezdičkou sú ceny netto, bez právne platnej DPH.
Naša ponuka je orientovaná výhradne na firmy, živnostníkov a samostatne zárobkovo činné osoby.
© 1999-2018 Mercateo Slovakia s.r.o.