Kategórie
»O MercateoMy Mercateo
Sign in / Register
Nákupný košík
 
 

  Kancelársky papier  Pre odborníka

Vyberte z nasledujúceho sortimentu
„Kancelársky papier“
Nadradené pojmy
Ďalšie informácie na tému Kancelársky papier
^

Kancelársky papier – Odborník pre akúkoľvek prácu v kancelárii

Papier je podobne rozmanitý, ako sme aj my ľudia. Odkedy zapíšeme naše myšlienky, rozhovory a príbehy, je papier nesmierne významný ako nosič písma. Papier vyrábali vynaliezaví Čínania už dve storočia pred Kristom. Poprvé až v dvanástom storočí bol v Európe základným materiálom pri vyrábaní papiera hodváb, získaný z rastlinných vlákien. 
Celulóza je ešte aj dnes dôležitou surovinou v priemyselnej výrobe. Táto organická zložka je získaná zo stien rastlinných buniek. Celulóza, lepidlo a ďalšie zložky určia účel a kvalitu papiera. Oblasti jeho použitia sú podobne rozmanité ako aj rozsah surovín a samotný výrobný proces. Papier má organický pôvod a schopnosť recyklovateľného materiálu, ktorý je po použití opätovne spracovateľný a opäť použiteľný vo forme papiera.

Veľký výber

Nie je papier ako papier. Využite rôznorodosť kancelárskych papierov. Papier je k dispozícii pre každú aplikáciu, každú formu spracovania ako aj pre nárok dobrej kvality. Radi by sme Vám stručne objasnili, aké máte možnosti.

Multifunkčné papiere splnia všetky kancelárske úlohy

Multifunkčné papiere sú určené pre všeobecné používanie v kancelárii. Pre ručne písané záznamy rovnako ako aj pre tlač sú k dispozícii listové papiere rôznych kvalít a od rôznych výrobcov.  Kancelársky papier nie je určený do tlačiarne či kopírky, ale je najlepším pre ručne písané poznámky. Pre použitie v kopírkach sú prioritne určené kopírovacie papiere.

Laserové a atramentové papiere pre používanie do tlačiarne

Laserové a atramentové papiere sa vyznačujú svojou vysokou špecializáciou pre tlač: ako nekonečný papier  pre opakované tlačové úlohy, fotopapier pre vysokokvalitnú fotografickú tlač, veľkoformátový papier do plotera, plátnový papier so špeciálnou štruktúrou pre tlač fotografií alebo výkresov. Pre použitie do atramentových tlačiarní sú určené atramentové papiere. Tlač s použitím laserovej techniky vyžaduje používanie laserového papiera.

Špeciálny papier pre špeciálne použitie

Pre akúkoľvek kancelársku úlohu je Vám k dispozícii príslušný papier. Samoprepisovací papier umožňuje kopírovanie dokumentu počas procesu písania. Požiadavky pri faxových operáciách spĺňa faxový papier. Lepiaci účinok samolepiaceho papiera umožňuje výrobu optimálnych štítkov pre akékoľvek použitie v kancelárii. Pre rôzne osvedčenia ako aj dôležité a trvalé dokumenty je potrebný bezpečnostný papier. Pre použitie mimo kancelárie je vhodný najmä nepremokavý papier.

Kreatívne papiere pre každé želanie

Či už je to farebný papier alebo krepový papier s plnofarebnou štruktúrou, alebo prírodný papier z prírodných vlákien, ako kokos alebo banán, voštinový papier s harmonikovým efektom, velúrový papier alebo papier s pevnou štruktúrou – pre každého remeselníka sa nájde ten vhodný papier. Origami papier má výborné skladacie vlastnosti. Pre balenie a dekorácie je určený hodvábny papier, ktorý má jemnú a tenkú štruktúru a nízku hmotnosť.

Ideálne prezentácie – vďaka papieru

Inovatívnym riešením pre prenos zápisov do digitálnych médií je digitálny papier. Klasický flipchart papier je najpopulárnejším typom papiera pre prezentácie. Pre použitie popisovačov je určený náčrtkový papier. Prácu s plánovacou tabuľou umožňuje a je k nej prispôsobený magnetický papier. Prezentačný papier bol špeciálne vyvinutý pre použitie na prezentáciách. Plagátový papier je pripravený tak, aby zabránil prenikaniu lepidla, a to vďaka jeho pevnosti a spracovaniu.

Papier na maľovanie a kreslenie

Ideálnym typom je papier na maľovanie a kreslenie, vďaka jeho vysokej odolnosti proti leptaniu a častým úpravám. Pre každú úlohu iný papier, milimetrový papier, papier štandardného charakteru, transparentný papier a papier na kreslenie.

* Ceny s hviezdičkou sú ceny netto, bez právne platnej DPH.
Naša ponuka je určená výhradne pre podniky a živnostníkov (samostatne zárobkovo činné osoby)